۵ ایده کاربردی برای مراسم بله برون

مراسم بله برون یکی از مهم ترین مراسم می باشد، زیرا این مراسم نقطه شروع زندگی مشترک و ورود به یک خانواده دیگر و آشنایی با آن ها می باشد. بنابراین باید سعی کنید این مراسم را در درجه اول با برخورد خوب با همسر و خانواده او و با ایده های کاربردی به نحو احسنت برگزار کنید.

فایل صوتی مقاله

با ما همراه باشید تا نکات کاربردی جهت برگزاری یک مراسم خاطره انگیز برای بله برون را با هم بررسی کنیم:

تزئین میز و جایگاه عروس و داماد

داشتن دکور زیبا و جذاب علاوه بر این که عکس های بسیار زیبایی برای شما به یادگار می ماند، یک حس خوبی نسبت به شما در خانواده داماد ایجاد می کند،و همچنین تزئین و ایجاد دکوراسیون زیبا در نشان دادن شرایط مالی، سلیقه و هنرمندی شما، بسیار موثر می باشد.

می توانید با استفاده از انواع بادکنک ها و گل های طبیعی و مصنوعی میز و جایگاه عروس و داماد را تزئیین کنید. اگر میز مناسب برای عروس و داماد ندارید می توانید از جاهایی که این تجهیزات عروسی اجاره میدهند با قیمت بسیار پایینی ، میز و استند اجاره کنید و دیزایین کنید.

و اگر هزینه برای شما مهم نیست می توانید از افراد متخصص در این کار کمک بگیرید تا دیزاینی زیبا و جذاب را برای شما انجام دهند.

انتخاب مکان مناسب برای بله برون

مکان برگزاری مراسم بله برون بسیار حائز اهمیت می باشد. بهتر است مراسم بله برون در خانه ی پدریی عروس انجام شود اما اگر، منزلتان کوچک است و یا به اندازه ی کافی جا برای مهمانان ندارید، می توانید مراسم بله برون را در منزل فامیل و نزدیکانی که منزلشان بزرگتر است، استفاده کنید.

مثلا در منزل پدربزرگ و مادر بزرگ و یا خواهر و برادر و یا خاله و عمه برگزار کنید.اگر میخواهید مراسم مفصلی برگزار کنید، اجاره باغ و تالار می تواند پیشنهاد خوبی برای این امر باشد.

5 ایده کاربردی برای مراسم بله برون

هدیه به مهمانان را فراموش نکنید

جدیدا مد شده است که عروس و داماد در پایان مراسم بله برون ، هدیه ای به مهمانان تقدیم میکنند، شما می توانید گیفت هایی را به صورت آماده تهیه کنید و یا خودتان درست کند و به مهمانان هدیه دهید .

همچنین کاشت گل های کوچک در گلدان هم می تواند ایده ی خوبی برای هدیه به مهمانان باشد.

استفاده از دسر و نوشیدنی های متنوع

وجود انواع دسرو نوشیدنی های رنگی و متنوع علاوه بر طعم خوب و لذیذ، می تواند مراسم شما را از حالت بی روحی و خشکی درآورد و به یک جشن هیجانی نزدیک کند. و همچنین زیبایی و جذابیت خاصی به دکوراسیون تان می دهد.

تزئین خرید های بله برون

همانطور که می دانید یکی از مواردی که در برگزاری مراسم بله برون حائز اهمیت می باشد. خرید هدایا و وسایل برای عروس می باشد که آقای داماد باید به همراه عروس خانم این خرید ها را انجام دهند.

خرید بله برون چه چیز هایی است؟

  • حلقه یا نشان
  • قرآن
  • کیف و کفش
  • پارچه پیراهنی
  • پارچه چادری
  • روسری و شال
  • کله قند
  • قند ساب

هدایا و خرید های نامزدی می تواند در دکور بله برون جلوه ویژه ای داشته باشد زیرا روی میز بله برون قرار میگیرد و در معرض دید همه ی مهمانان می باشد. همچنین سوژه ی خاصی برای عکاسی در بله برون می باشد. بنابراین سعی کنید که به بهترین شکل ممکن آن ها را تزئئین کنید.

مثلا می توانید با استفاده از پارچه های گیپور و ربان های گیپور و ساتن و مروارید آن ها را تزئئین کنید. و همچنین باکس و سبد فلزی برای گذاشتن هدایا داخل آن ها تهیه نمایید ، این باکس ها و سبد ها را می توانید با قیمت بسیار پایین از فروشگاه هایی که وسایل عقد و نامزدی دارند، اجاره کنید.

و همانطور که گفته شده با استفاده از ربان و مروارید و همچنین گل های طبیعی تزئیین کنید.

کلام آخر

همانطور که گفتیم مراسم بله برون به دلیل آشنایی طفین بسیار حائز اهمیت می باشد، سعی کنید این مراسم را به بهترین شکل ممکن برگزار کنید تا خانواده ی آقای داماد از ذوق و سلیقه شما لذت ببرند.

به خاطر داشته باشید که مراسم بله برون و عقد و عروسی، در اکثر مواقع فقط یکبار برای هرکس در زندگی اتفاق می افتد، و جز مراسماتی است که شما نگین مجلس هستید و باید بدرخشید. بنابراین برای زیبا تر شدن جشن تان ایده های خاص و به یاد ماندنی را به کاربگیرید و لحظات خوش و شیرین و شبی خاطره انگیز برای خود و میهماناتان بسازید.

ثبت نظر