صفحات اصطکاکی

صفحات اصطکاکی، یکی از بخش های مهم به کار رفته در انواع ماشین ها، صفحات اصطکاکی هستند که در آنها از خاصیت اصطکاکی مواد به منظور انتقال یا تغییر جهت نیرو استفاده میشود. از جمله این قطعات لنت های ترمز و صفحات کلاچ میباشند.

تاریخچه ساخت اولین صفحه اصطکاکی به سال ۱۸۹۷ برمیگردد که توسط شخصی به نام هربرت ساخته شد.

ویژگی های صفحات اصطکاکی :

ظریب اصطکاک : به دلیل آنکه پایه و مبنای عملکرد صفحات اصطکاکی ، اصطکاک است ، مواد به کار برده شده در این قطعات باید دارای ضریب اصطکاک بالایی باشند.
نرخ سایش : موادی که برای تولید صفحات اصطکاکی استفاده میشوند باید در مقابل هر گونه خراش، کندگی و فرساشی حرارتی مقاوم باشند.
ضریب انتقال حرارت : یکی از ضروریات صفحات اصطکاکی، بالا بودن ضریب انتقال حرارت و ظرفیت گرمایی در این قطعات است، چرا که آنها انرژی مکانیکی را به انرژی حرارتی تبدیل میکنند .
به همین ترتیب حرارت ایجاد شده توسط اصطکاک به راحتی به محیط اطراف منتقل و از آسیب رساندن به قطعات مجاور جلوگیری خواهد کرد.
پایداری اصطکاک : پایداری اصطکاک یعنی ثابت بودن ضریب اصطکاک در دماهای بالا، رطوبت و سرعت های مختلف.
نویز و ارتعاش: یکی از مواردی که همواره مورد توجه بوده است، حذف یا کاهش نویز و ارتعاش حاصل از اصطکاک میباشد.
مقاومت به خوردگی : به دلیل امکان عملکرد قطعات در محیط های خورنده یا مرطوب، این ویژگی باید در انتخاب مواد مورد استفاده در صفحات اصطکاکی مورد توجه قرار گیرد.

کارخانه تولیدی و صنعتی ترمز ماشین به عنوان اولین و بزرگ ترین تولید کننده انواع لنت ترمز در ایران، آمادگی خود را برای تولید هر نوع صحفه اصطکاکی سفارشی اعلام میدارد.

ترمز ماشین:
۰۹۱۹۱۰۸۳۸۴۹/۰۲۱۳۳۹۰۶۳۲۶/۰۲۱۳۳۹۰۴۵۰۹

ترمز ماشین

۰۹۱۹۱۰۸۳۸۴۹ – ۰۲۱۳۳۹۰۶۳۲۶ – ۰۲۱۳۳۹۰۴۵۰۹

کارخانه:تهران اتوبان قم ۵ کیلومتر بعد از فرودگاه امام خمینی بطرف حسن آباد شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بوستان انتهای گلبن ۱۴

دفتر مرکزی:تهران . خیابان اکباتان . کوچه نفیسی، پاساژ توحید، شماره ۱۵

مشاهده وبسایت


اگر می خواهید کسب و کار خود را در سامانه ثبت مشاغل ثبت کنید به قسمت ثبت آگهی مراجعه کنید

دسته ها: خدمات خودرو
نظرات کاربران
ثبت نظر